W tym roku letni obóz sportowy dla sekcji piłka nożna organizowany jest w Niechorzu, nad morzem w OKW Stoltur w dwóch terminach:

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest wpłata zaliczki w kwocie 200 zł do końca lutego.

Pozostałą kwotę można wpłacać w całości bądź w ratach: Marzec – 200 zł, Kwiecień – 200 zł, Maj – 200 zł, Czerwiec – 200 zł.

Brak całościowej wpłaty i dostarczonej wypełnionej karty kolonijnej do 30 czerwca 2019 r. spowoduje wykreślenie z listy uczestników obozu.

Zapisy w sekretariacie SP w godz. 8:00-16:00.

Testy naborowe do Szkoły Podstawowej odbędą się 21 maja we wtorek na obiekcie sportowym TS STAL ŚRUBIARNIA Żywiec ul. Matejki 4 (Balon). Zapraszamy serdecznie

Nadszedł czas na podsumowanie turnieju o puchar prezesa PZPN, w którym walczyła nasza drużyna rocznika 2008.

W pierwszym meczu w stolicy nasz zespół pokonał 3:0 rówieśników z FCB Escola Varsovia. Nasi reperezentanci szybko pokonali tremę i zdenerwowanie, opanowali nerwy i zabójczą kontrą odpowiedzieli na ataki Warszawian. Prowadzenie wywalczone w 2 minucie utrzymywało się dość długo, Adam Ciućka przełamał się w 11 minucie. Wysoki pressing przyniósł skutek. Mateusz Kania zaatakował lewego obrońcę warszawskiego zespołu i odebrał piłkę przy linii bocznej, na wysokości pola karnego. Błyskawicznie ruszył do ataku, a widząc ustawionego przed bramką Adama Ciućkę, dograł do niego i strzał z 4 metra był już tylko formalnością. Przeciwnicy, próbując odrobić straty, ruszyli do ataku i nadziali się na zabójczą kontrę. Po udanej interwencji Krzysztof Drewniak rzucił piłkę do Mateusza Kani, który na swojej połowie minął przeciwnika i zagrał za linii obrony rywali. Tam najszybciej przy piłce znalazł się Adam Ciućka i mając przed sobą tylko bramkarza, bez przyjęcia uderzył z woleja z 7 metra. Piłka wpadła do siatki i w 13 minucie (mecze trwają 15 minut) wynik został ustalony.

Także początek drugiego spotkania fazy grupowej przebiegał po myśli drużyny Tomasza Fijaka. Już w 35 sekundzie gry Oliwier Skolik huknął z dystansu i ulokował piłkę pod poprzeczką bramki BKS Lublin. Adam Ciućka w 5 minucie, po podaniu Mateusza Kani, wypracował sobie w polu karnym sytuację strzelecką, także zamieniając ją na gola.W 6 minucie jednak obraz gry się zmienił. Lublinianie uderzeniem z rzutu wolnego pokonali Krzysztofa Drewniaka, który także w 10 minucie, po rykoszecie, nie zdołał zatrzymać piłki zmierzającej do siatki. O końcowym wyniku zadecydował strzał z rzutu wolnego z 7 metra w 14 minucie. Krzysztof Drewniak nie zdołał obronić mocnego uderzenia w długi róg i w ten sposób BKS Lublin zapewnił sobie zwycięstwo 3:2.

Przed ostatnim występem fazy grupowej wiedzieliśmy, że tylko zwycięstwo daje awans do ćwierćfinału. Niestety ostatni mecz zakończył się przegraną z KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon 1:2. Rywale w 4 minucie płaskim strzałem z dystansu zdobyli pierwszego gola, a w 9 minucie dalekim zagraniem z autu wypracowali sytuację strzelecką, zamienioną na gola wolejem z 6 metra w okienko. Z naszej strony zdołał odpowiedzieć tylko Mateusz Kania, wykonując rzut wolny z 9 metra. Na więcej rywale nie pozwolili.

Mecze w opinii trenera Tomasza Fijaka: Smutno nam, że już po fazie grupowej musieliśmy jechać do domu. Szkoda szczególnie tego, co się stało w drugim meczu, bo prowadziliśmy 2:0 i byliśmy już jedną nogą w ćwierćfinale. Jak się później okazało, nawet remis w tym meczu wystarczyłby nam do awansu, ale przegraliśmy po naszych błędach. W ostatnim meczu musieliśmy wygrać, żeby pozostać w grze, ale nie daliśmy rady. Awans wywalczyli bydgoszczanie i lublinianie, a my z pucharem, dyplomami i upominkami wręczonymi przez prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę, rozstaliśmy się z turniejem. Na pewno ten turniej był dobrą lekcją i cennym doświadczeniem dla naszych zawodników i to będzie procentować w przyszłości.

Skład drużyny ŻAPN: Drewniak - Sapiński, Skolik, Kania, Ciućka oraz Lejawa, Holbowski, Loranc, Stokłosa, Kantyka.